Lokasyon

Cape Krio Boutique Hotel & Spa Datça'nın en güzel noktasında konumlanmıştır. Kolay ulaşım imkanı ve çevresindeki güzellikleri ile keyifli bir tatil imkanı sunmaktadır.

Cape Krio Hotel Lokasyon

Doğanın içinde, doğanın içinden bir mimari ile huzuru yaşamanın en keyifli yolu...

Coğrafi olarak Güney-Batı Ege’de yer alan Datça, Muğla ilimize bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 424.19 km2 olan Yarımada’nın sahil bandı 226.55 km’dir, bu sahillerde irili ufaklı 52 koy vardır. Tipik bir Akdeniz iklimi görülür; yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçer. Yazın esen kuzey rüzgarları ve denizden gelen meltemler birçok tatil bölgesinde sıcaklıklar dayanılmaz haldeyken Datça’ya serin bir hava kazandırır. Tek kara bağlantısı olan Marmaris’ten itibaren 70 km uzunluktaki yarımadanın bir tarafında Akdeniz diğer tarafında Ege Denizi vardır. Yarımadanın ucunda Ege ve Akdeniz’in suları birbiriyle kucaklaşır. O nedenledir ki Datça yarımadası binlerce yıldan bu yana barış adası olarak kalmıştır.

Mesafe:
Dalaman Havalimanı’na 156km (2,5 Saat)
Marmaris Otogar’a 72km (1,5 saat)
Bodrum’a karayolu ile 232km (3 saat)
Bodrum’a feribot ile 46km (1,5 saat) 

Datça

Datça Koyları

Mavi bayraklı birçok plaja yürüme mesafesindeki otelimizden Taşlık Plajı, Kumluk Plajı, Ilıca Göleti, Kargı Koyu ve Hastanealtı plajlarına yürüyerek kısa bir sürede gidebilirsiniz.

Eski Datça

Eski Datça

Datça'nın tüm tarihi dokusunu hissedebileceğiniz Eski Datça taş sokaklarını keşfedebilir, tarihi evlerin dokusunu koklayacağınız cafelerde eşsiz tatları deneyebilirsiniz.

Knidos Antik kenti

Knidos Antik Kenti

Yarımadanın en uç noktasında eşsiz gün batımlarına ev sahipliği yapan, Ege Denizi ile Akdeniz'in birleştiği noktada bulunan tarihi liman görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Palamutbükü

Datça Bükleri

Başta turkuaz denizi ile Palamutbükü, Ovabükü, Hayıtbükü ve Kızılbük olmak üzere birçok koya çok kısa bir sürede erişebilir ve tatilinize unutulmaz anlar ekleyebilirsiniz.

İletişim

Kargı Yolu No: 26, 48900
Datça - Muğla, Türkiye
Email: info@capekrio.com
Telefon: +90 252 722 02 02  
Gsm: +90 535 301 95 80