Hikayemiz

4000 metrekare alana yayılmış toplam 40 odası olan Cape Krio Boutique Hotel & Spa doğa ile uyumlu, modern, otantik, detaycı, şık ve ince düşünülmüş her ayrıntısı ile bütün odaların sahip olduğu büyüleyici deniz manzarasını buluşturup misafirlerine eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor. Türkiye’nin son cennetlerinden Datça’da bulunan Cape Krio Boutique Hotel & Spa misafirlerine konfor, lezzet, huzur, dinginlik seçeneklerini bir arada sunarak gündelik yaşamın koşuşturmacasından uzaklaşıp büyüleyici bir zaman geçirmeleri için tüm imkanlarını ortaya koyuyor.

Cape Krio HikayemizCape Krio Hotel, İşleyici Ailesi’nin turizm sektöründe attığı ikinci anlamlı adımdır. 10 yıldır aktif olarak şarap ürettikleri Datça Vineyard merkezden 7 km uzaklıktadır. Çiftlik içinde; bağlar, şarap
üretim tesisi, satış yeri, şarap barı, konaklaması bulunmaktadır. Burada tarıma dayalı turizmi ön planda tutuyorlar. Datça’ya değer veren aile, 2. yatırımını çevre dostu otel konsepti olarak hazırladı.

Kişilere dokunmanın önemini bilen ve hizmet sektöründe ki profesyoneller ile yollarına devam ettikleri Cape Krio Hotel’de, konaklamanın yanı sıra Datça’da yaz kış yaşayan dostlara sosyal
yaşam merkezi olabilecek bir tesis kurmayı hedeflediler.

Ailenin kızı, Simin İşleyici, İsviçre ve İngiltere’de turizm odaklı servis ve marka yönetimi üzerine eğitim aldı. Eğitimi sırasında dünyanın farklı noktalarında bir çok üst kalite otelde uzun süreli stajlar yaparak hizmet sektöründe neler başarılacağını deneyimledi ve şimdi bunları Türkiye’nin en güzel noktalarından birinde Cape Krio Hotel’e taşımak istiyor.

Ailenin oğlu, Yalım İşleyici, çocukluğundan beri içinde olduğu şarap dünyasında bilgi ve becerilerini aldığı uluslararası eğitimlerle de geliştirip ailenin şarap üretimini ve şaraba dayalı turizm faaliyetlerini üstlendi.

İşleyici ailesi, kültüre, sanata, tarihe duyduğu ilgiyi, Datça’ya ve yaşam konforuna duyduğu saygıyı yaşama geçirdikleri projelere de yansıtmak istemektedir. Cape Krio ile de kültüre, sanata, tarihe, çevreye ve misafirperverliğe duydukları önemi ön plana taşımaya
çalıştılar. Otelin altyapısından başlayıp misafirlere uzanan her kısmında bu başlıklara güçlü dokunuşları oldu. Datça’da yaşayanların konuklarla birlikte sürdürebilecekleri konforlu yaşam
ortamlarının yanı sıra çevreye duyarlı bir bina, tarihi yaşatan ve öğreten ögeler, sanatın sergileneceği alanlar her zaman ön planda tutuldu.

Solar Energy

Tesisin çatısına yerleştirilen fotovoltaik paneller ile elektrik üretimi sağlanmaktadır.

Hot Water

Tesisin çatısına yerleştirilen paneller sayesinde sıcak su üretimi sağlanmaktadır.

Grey Water

Lavabo giderlerinden gelen su arıtılarak klozetlere verilmekte ve bahçe sulamasında kullanılmaktadır.

Rain Water

Çatı ve teraslardan gelen yağmur suları yüzme havuzu altındaki depoda toplanarak bahçe sulamasında kullanılmaktadır.

Düşük düzeyde enerji tüketimi için akıllı aydınlatma, yüksek verimli verimli klima, yüksek düzey yalıtım ve güneş enerjisi sistemleri kullanımaktadır

Düşük düzeyde enerji tüketimi için akıllı aydınlatma, yüksek verimli klima, yüksek düzey yalıtım ve güneş enerjisi sistemleri kullanılmaktadır.

Kullanışlı asansör ve eğimler ile hiç merdiven çıkmadan tüm tesis içerisinde dolaşabilme imkanı.

Kullanışlı asansör ve eğimler ile hiç merdiven çıkmadan tüm tesis içerisinde dolaşabilme imkanı. Eşikler dahi ayak sürüyerek geçilebilir şekilde tasarlanmıştır.

Otomatik yangın ihbar ve söndürme sistemlerini destekleyen yangın suyu deposu, pompası ve yangına dayanıklı malzemelerle yüksek yaşam güvenirliği.

Otomatik yangın ihbar ve söndürme sistemlerini destekleyen yangın suyu deposu, pompası ve yangına dayanıklı malzemelerle yüksek yaşam güvenirliği.

Tesis içerisinde yer alan kuyudan elde edilen su Reverse Osmos tekniği ile güneşten elde edilen elektrik ile arıtılarak tüm çeşmelere içme suyu kalitesinde su verilmektedir.

Tesis içerisinde yer alan kuyudan elde edilen su Reverse Osmos tekniği ile güneşten elde edilen elektrik ile arıtılarak tüm çeşmelere içme suyu kalitesinde su verilmektedir.

 • Engelsiz otel; 5 katlı ve bir yamaca kurulu olmamıza rağmen her bireyin hakkı olan engelsiz yaşam ilkesine sadık kalarak, otelimizin her alanına sorunsuz erişim sağladık. Yürüyüş yolları, asansörler, kullanışlı eğimler vasıtasıyla tüm yerleşim hizmetinizde.
 • Yaşam güvenilirliği; Otomatik yangın ihbar sistemleri, otomatik yangın söndürme sistemleri, yangın suyu deposu, yangın suyu pompası sistemleri ve yangına dayanımı yüksek malzeme seçimleri.
 • +9 Yaş Yetişkin Oteli 
 • 12 ay boyunca hizmet verilmektedir.
 • Genel mahallerde ve odalarda ücretsiz kablosuz internet bulunmaktadır.
 • 40 odanın tamamı deniz manzaralıdır.
 • Evcil hayvan kabul edilmemektedir.
 • Casa / Krio banket alanları; Aynı anda iki etkinliği organize edebilecek kapasitede bölünebilir bir sisteme sahip. Böylelikle iş toplantıları, davetler, kokteyller için uygun ortam oluşmakta. 280 kişi banket düzen kapasiteli. Casa Salonumuz 118 m2 alana sahip, projeksiyon makinesi mevcut, elektrik altyapısı çoklu kullanıma uygun düzenlenmiştir. Krio Salonumuz 217 m2 alana sahip deniz manzaralı, doğal ışık alan ve terasa açılan özenle dekore edilmiştir. İki salonun ortak 90 m2 lik bir fuaye alanı ve bay/bayan/engelsiz 3 ayrı tuvaleti mevcuttur.

Sanatın Yanındayız...

Tesisimizin en özel noktalarından birisini sergilere, söyleşilere ve özel toplantılara ev sahipliği yapabilecek tam 121m2'lik Luvi Sanat adlı bölümümüze ayırdık.

Luvi Sanat Logo
İletişim

Kargı Yolu No: 26, 48900
Datça - Muğla, Türkiye
Email: info@capekrio.com
Telefon: +90 252 722 02 02  
Gsm: +90 535 301 95 80