Datça Turları

Datça Turları ile Cape Krio Boutique Hotel & Spa tatilinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için lütfen resepsiyon ile iletişime geçiniz.

UCPA İşbirliği ile günlük paket turlar

Knidos Turu

Pazartesi -
Knidos, Palamutbükü ve Eski Datça Turu

Tam Günlük Deneyim
Başlangıç: 09:00 - Bitiş: 18:00
Fiyat: 180 TL

Türkiye’nin en güneybatı bölümünde bulunan Datça yarımadasının en ucunda olan Knidos bölgenin en büyük tarihi ve kültürel alanıdır. Burada MÖ 14. ve 13. yüzyıllara ait antik kalıntıların yanı sıra Knidos size Ege ve Akdeniz’i birbirinden ayıran bir nokta olmasıyla da görsel bir şölen sunmaktadır. Sabah, transferden sonra rehberimiz ile birlikte Knidos’un tarihini ve detaylarını öğrenerek gezebileceksiniz. Devamında da Datça’nın temiz ve berrak sularında denize girmek ve öğle yemeği için yarımadanın en gözde koylarından biri olan Palamutbükü’ne gideceğiz. Turumuzun son durağında ise tarihi MÖ 11.yüzyıla kadar giden antik mahallesi Eski Datça’nın sokaklarını geziyoruz. Rehberimiz eşliğinde olan bu gezi turunda Datça’nın tarihi ve kültürünü öğrenecek, bölgeye farklı bir gözle bakabileceksiniz. (Öğle yemeği dâhil değildir.)

Katamaran Turu

Salı -
Katamaran
Keşif Gezisi

Yarım Günlük Deneyim
Başlangıç: 09:00 - Bitiş: 12:00 
Fiyat: 150 TL

Datça’yı deniz üzerinde katamaranla keşfedelim! Katamaran, hızlı ve hareketli bir seyir teknesidir. Eğitmeniniz eşliğinde güvenli şartlarda güzel zaman geçirebilecek, Datça yarımadasının eşsiz kıyılarını bir de deniz üzerinden görebileceksiniz. Otelinizden alındıktan sonra seyir yapacağımız sahile gidiyoruz, orada eğitmenimizin verdiği teorik eğitimden sonra suya çıkacak ve pratik yapacaksınız. Toplam faaliyet ortalama 1 saat 30 dakika sürecek. Katamaranlar rüzgârla dans ederken, sizde eğlenceli zaman geçirecek, Datça’nın eşsiz kıyılarını denizden gözlemleyebileceksiniz. Bu unutulmaz deneyimin sonrasında da servis aracımız sizi otelinize geri götürecektir.

Körmen Kanyon Turu

Çarşamba -
Körmen Kanyon
Yürüyüşü

Yarım Günlük Deneyim
Başlangıç: 08:30 - Bitiş: 12:30
Fiyat: 150 TL

Datça’da bambaşka bir coğrafya deneyimine hazır olun! Sizi otelinizden aldıktan sonra rehberlerimiz eşliğinde Karaköy - Kairos marinadan başlayarak Ege denizinin berrak manzarası ile birlikte Körmen Kanyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Bu yolculukla sakin mavi sularla el değmemiş doğanın bize sunduğu eşsiz kıyılara, dik yamaçlara doğru yol alıp sonunda da nefes kesen manzaralarla karşılaşacağımız Körmen Kanyonuna varıyoruz. Devamında koyda nefis bir deniz molası verdikten sonra hiç bitmesini istemiyeceğiniz güzelliklerle dolu eşsiz bir deneyim yaşatacak bu yürüyüş faaliyetimizi tamamlamış oluyoruz.

Tüplü Dalış Turu

Perşembe -
Tüplü Dalış Turu

Yarım Günlük Deneyim
Başlangıç: 09:00 - Bitiş: 14:00 
Fiyat: 300 TL

Datça yarımadasının su altı zenginliklerini, eğlenceli ve rahat bir tekne gezisi ile birlikte keşfetmeye hazır olun. Dalış turu ile tekneye atlayıp su altı güzelliklerini görebileceğimiz harika bir güne doğru gidiyoruz. İster yeni başlayın, ister tecrübeli olun, eğitimli - eğitimsiz seçeneklerinden kendinize uygun dalış deneyimini seçin.
Kahvaltı sonrası 09.30’da dalış teknemizde buluşuyoruz,10.00’da limandan ayrılıyoruz ve yol boyunca verilecek olan eğitimimiz başlıyor. Datça’nın bakir ve birbirinden güzel koylarından dalış için en uygun olanı seçiyoruz. Dalış noktasına vardığımızda faaliyetimiz başlıyor ve 14.00’te koydan ayrılıp limana dönüş yapıyoruz.
İlk defa dalış yapacak olsanız bile uzman dalış eğitmenlerimizin rehberliğinde kendinizi güvende hissedebilecek, su altının renkli dünyası ile tanışacak, eşsiz bir deneyim yaşayabileceksiniz. 

Kaya Tırmanışı Turu

Cuma -
Kaya Tırmanışı Turu

Yarım Günlük Deneyim
Başlangıç: 08:00 - Bitiş: 13:00
Fiyat: 300 TL

Adrenalin dolu bir deneyime hazır olun! Uluslararası bir üne sahip olan ve Türk mücevheri olarak bilinen Datça da hiç kaya tırmanışı denediniz mi? Datça yarımadasının kireçli kayaçları, kızıl mağarası ve eşsiz doğa manzarası tırmanıcılarda unutulmaz izler bırakıyor. Aynı zamanda Datça genç oluşumlu bir arazi yapısına sahip olduğu için uçurumlara, yamaçlara ve dik kayalıklara da ev sahipliği yapar. Datça’nın bu özelliği kaya tırmanışçıları için çok değerlidir. Ağaçların arasında, tepelerin gölgesinde, en sağlam ekipmanlar ile tamamen güvenli şartlarda bu sporu denemeniz için tüm imkânları size sunuyoruz. Sabah saatlerinde aracımız ile sizi Hızırşah Vadisi’ne götürüyoruz. Burada uzman eğitmenlerimiz sizi en güvenli şekilde hazırlayıp seviyenize uygun yamaçlarda adrenalin dolu saatler geçirmenizi sağlayacaklardır.

Rüzgar Sörfü Eğitimi

Cumartesi -
Rüzgar Sörfü Eğitimi

Yarım Günlük Deneyim
Başlangıç: 09:00 - Bitiş: 12:30 
Fiyat: 150 TL

Rüzgârlarıyla ünlü olan Datça’da unutulmaz bir rüzgâr sörfü deneyimine hazır mısınız! Türkiye’nin en güneybatı ucu olan Datça yarımadası konumundan dolayı Ege ve Akdeniz rüzgârlarının kesişim noktasıdır. Bu özelliğinden dolayı rüzgâr sörfünü Datça’da deneyimlemeden gitmek olmaz. Otelinizden transfer ile UCPA Surf Okuluna doğru yola çıkıyoruz. Bu sporlar için en uygun ve güvenli şartları sunan okulumuzda, alanında uzman eğitmenlerimiz ile 1 saat 30 dakikalık grup eğitimlerine katılabileceksiniz. Ada manzarası eşliğinde rüzgârla birlikte suyun üzerinde kayarken, hem eğlenmeniz hem sörf öğrenmeniz için eğitmenlerimiz en uygun tavsiyeleri vereceklerdir. Günün sonunda keyifli bir yorgunluk sizi bekliyor olacak.

Sup Turu

Pazar -
Sarı Liman'da
Stand Up Paddle

Yarım Günlük Deneyim
Başlangıç: 09:00 - Bitiş: 12:30
Fiyat: 150 TL

Doğa güzellikleriyle dolu Datça yarımadasında sizi berrak suları ve tatlı rüzgârları ile keyifli anlar yaşatacak Sarı Liman’a götürüyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde SUP (Stand Up Paddle Board) ile masmavi denizde kürek sörfü yapıyoruz, arada denize girme molaları vererek koyları geziyor ve sporu en keyifli haliyle deneyimliyoruz. Faaliyet sonrasında hep beraber güzel bir kahve molası verip Datça’ya dönüyoruz. Üç saat süren bu tur ile şehirden ayrılıp araba ile göremeyeceğiniz yerleri görme, güzel koylarda ve masmavi denizler yüzme ve spor yapma şansı bulacaksınız.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için lütfen resepsiyon ile iletişime geçiniz.

İletişim

Kargı Yolu No: 26, 48900
Datça - Muğla, Türkiye
Email: info@capekrio.com
Telefon: +90 252 722 02 02  
Gsm: +90 535 301 95 80